Dlaczego warto rozmawiać o finansach?

Finanse dla ludzi z planem na długie i aktywne życie

Dlaczego warto rozmawiać o finansach?

chmura-finansowa-dolacz-do-nas-600

Powodów, aby rozpocząć rozmowę o finansach jest wiele, ale jeden jest szczególny – to się po prostu opłaca. Dzięki takiej rozmowie zyskasz więcej cennego czasu oraz kapitału na realizację swoich planów życiowych.

Oszczędność czasu

Czas to jeden z najbardziej deficytowych towarów w domowej „spiżarni”. Dlatego warto zainwestować godzinę na rozmowę z doradcą finansowym, aby dzięki temu zyskać wiele godzin na spędzanie czasu z bliskimi i robienie tego, co najbardziej lubisz.

Współcześnie, spotkania finansowe przeprowadza się bardzo często w luźnej atmosferze w kawiarni lub w domu u Klienta, przez co można na nie wykorzystać czas lunchu lub podwieczorka. Nie musisz więc, tracić cennych minut na dojazd do firmy.

Chwile poświęcone na zaplanowanie Twoich finansów zaprocentują w przyszłości wielokrotnie. Nie będziesz tracić godzin na analizowanie rynku, czy szukania najlepszych rozwiązań – doradca finansowy zajmie się tym za Ciebie. Dzięki temu, nie powiesz już więcej: Nie mam czasu!

Dodatkowe przychody

Zajmując się finansami domowymi samodzielnie, bardzo często korzystamy jedynie z typowych narzędzi do zarządzania finansami. Spotykając się z doradcą, możemy uzyskać dostęp do instrumentów, które wygenerują dodatkowe pieniądze dla domowego budżetu.

Dodatkowe przychody mogą pochodzić z lepszego zarządzania kapitałem (efekt procentu składanego), wyższych odsetek, mniejszego podatku od zysków kapitałowych, a nawet zwrotu podatku dochodowego.

Finansowe bezpieczeństwo

Oszczędzając pieniądze na przyszłość, narażony jesteś na ich utratę nie tylko w wyniku zmian na rynku finansowym. Cały zebrany kapitał może zostać skonsumowany w tzw. punkcie zwrotnym – trudnej sytuacji życiowej, kiedy zanika zdolność generowania dochodu, a wydatki często rosną.

Dobry plan finansowy przewiduje taką sytuację i zabezpiecza środki na nieprzewidziane wydatki, np. związane z długotrwałą chorobą. Dzięki temu bezpieczny jest zarówno Klient, jak i jego rodzina i… oczywiście oszczędności życia. To ma sens!

Osobisty doradca

Podsumowując, osoby, mające osobistego doradcę finansowego korzystają wielokrotnie, m.in.:

  • mniej pracują i mają więcej czasu dla rodziny;
  • więcej zarabiają;
  • mają dochody nawet wtedy, gdy nie pracują;
  • mają kapitał dla siebie i dla dzieci (np. na start w dorosłe życie);
  • nie narzekają na niskie emerytury;
  • nie martwią się upływem czasu, tylko korzystają z życia.